"Horror Story". Pełnometrażowy debiut Adriana Apanela

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Horror Story". Pełnometrażowy debiut Adriana Apanela
"Horror Story - premiera filmu. Na zdjęciu reżyser Adrian Apanel Foto: FOTON/PAP

"Horror story" to pełnometrażowy debiut reżysera i scenarzysty Adriana Apanela. Film w kinach można oglądać od piątku 17 listopada. Wcześniejsze filmy Apanela: dokumentalny "Niezłomni", komediowy "Rap Braders" oraz krótkometrażowy "Stancja" pokazywane były na wielu międzynarodowych festiwalach.

  • "Horror story" to pełnometrażowy debiut Adriana Apanela, który w polskich kinach można oglądać od piątku (17 listopada).
  • Film przedpremierowo pokazany został podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

O czym jest "Horror Story"?

"Horror Story" to przewrotna komedia o odnajdywaniu się w świecie pełnym nonsensów i złudnych marzeń, które rozpadają się na kawałki w oparach absurdu i pragnienia miłości. Główny bohater, Tomek (Jakub Zając), po ukończeniu studiów marzy o spektakularnej karierze w dużym mieście. Sukces ma mu pomóc m.in. w odzyskaniu dziewczyny, okazuje się on jednak trudny do osiągnięcia. 

Z braku funduszy Tomek decyduje się na wynajęcie pokoju w starej, rozpadającej się willi, zaludnionej przez gromadę ekscentrycznych lokatorów. - Film zaczyna się od tego, że bohater wprowadza się na stancję rodem z horroru. Później jednak film idzie w tę stronę, że horrorem jest szukanie pracy i to życie po studiach, a nie dom z dziwnymi lokatorami  - analizuje gość audycji "Po drugiej stronie lustra".


Posłuchaj

45:17
"Horror Story". Pełnometrażowy debiut Adriana Apanela (Po drugiej stronie lustra/Jedynka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Jak rozwijała się kariera Adriana Apanela?

Martyna Podolska przypomina, że ważnym etapem w karierze Adriana Apanela był krótkometrażowy film "Stancja" (2021) pokazywany m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - Film podobał się publiczności. (...) Jerzy Kapuściński, szef Studia Munka, sam zaproponował żebym zgłosił się jeśli będę miał duży tekst. Wtedy film "Horror Story" miałem już mocno zaawansowany - wspomina reżyser. 

Czytaj też:

Kim jest Adrian Apanel?

Adrian Apanel to reżyser, który ukończył Gdyńską Szkołę Filmową. Wcześniej studiował jednak ekonomię. - Po liceum wydawało mi się, że zdawanie na reżyserię jest niemożliwe. Poszedłem na studia bardziej "racjonalne", ale już w ich trakcie wiedziałem, że to nie jest dla mnie. Już wtedy nagrywałem jakieś swoje rzeczy, które pomogły mi dostać się do Gdyńskiej Szkoły Filmowej - wspomina rozmówca Martyny Podolskiej. 

---

Rozmowie towarzyszyła muzyczna playlista, w całości ułożona przez gościa Programu 1 Polskiego Radia.

Najczęściej czytane

***

Tytuł audycji: Po drugiej stronie lustra

Prowadziła: Martyna Podolska

Gość: Adrian Apanel (reżyser, scenarzysta)

Data emisji: 21.11.2023

Godzina emisji: 0.14

mg

Polecane